Dalgıç Pompa Motopomp Servisliği

Geri dön

Dalgıç Pompa Motopomp Servisliği

Dalgıç Pompa Motopomp Servisliği

Dalgıç pompaları yaptırdıktan sonra düzenli olarak bakımını yaptırmalısınız. Aşağıda dalgıç pompalarınızın ne gibi sebeplerden dolayı arıza yaptığını açıklamaktayız.

Yağlanma:

Pompalarınızı ve motorlarınızı üreticinin talimatlarına göre yağlamanız gerekir. Ayrıca, aşırı yağlamadığınızdan emin olmak çok önemlidir. Aşırı gresleme, rulman hasarlarına neden olur. Bunun önüne geçmek için, kapağı çıkarıp ve pompayı yeniden takmadan önce 30 dakika boyunca pompayı çalıştırmaktayız ve problem çözülmektedir.

Aşırı Isınmadan Kaçının:

Dalgıç su pompasını soğutan kuyudaki yetersiz su seviyesinden dolayı aşırı ısınma meydana gelir. Aynı şey pompa arızalandığında da olur. 

Pompayı Kullandıktan Sonra Yıkama:

Dalgıç pompalarda çark ile difüzör arasındaki mesafe çok daha azdır. Ayrıca bu pompalarda basınç ve debiler yüksektir. Pompaların altında kir oluşmasını önlemek için temiz bir suyla yıkanması gerekir.

Motor Muayenesi:

Motorlar, dalgıç su pompasının önemli bir parçası olduğundan, motorları da kontrol etmek gerekir. Bunun için tüm sonlandırmaların sıkı olduğundan emin olmak gerekir. Ayrıca, marş motorunu veya yükleniciyi aşırı ısınma ve arklanma açısından kontrol edilmesi gerekmektedir..